Kokakunst Kuressaares 2016

17.-18. märtsil korraldati kokaõpilaste üleriigiline/rahvusvaheline kutsevõistlus Kokakunst Kuressaares 2016. Eesti kaheksa ametikooli õppijatele pakkusid konkurentsi eakaaslased Lätist ja Soomest. Pärast kaheliikmelistesse tiimidesse loosimist tutvuti köögiga ning alustati 2. kursuse võistlust, kus tuli valmistada räimepihv, kohupiima-purukook ning üllatustoiduna võileib. 18. märtsil võistlesid kolmandate kursuste kokaõpilased, kes pidid oma pearoas kasutama veise sisefileed, keelt ning ploomi. Magustoiduks tuli valmistada panna cotta. Üllatustoiduna tuli valmistada tehniliselt keeruline benediktiini muna, kus tuli pošeerida muna ning teha selle juurde hollandi kaste. Pärast kohtunike kiiret arutelu ja punktide kokkulugemist algas lõputseremoonia, kus saadi tagasiside kohtunikelt ja kuulutati välja võitjad. Medaleid viidi nii Soome, Lätti kui ka mandrile. Kolm medalit jäi ka ametikooli. Medalid riputasid esikolmikutele kaela haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Janar Holm ja ametikooli direktor Neeme Rand.