Õpilasfirmade projekt

Ametikool osaleb ühena neljast Eesti koolist üle-euroopalises ettevõtlusõppe alases pilootprojektis ICEE (Innovation Cluster for Entrepreneurship Education) ja sellest sügisest on meie põhikoolijärgsed õpilased oma õpilasfirmade loomisega ametis. Äriideed on olemas ja asutamisdokumendid ära saadetud, jagatakse omavahel tööülesandeid. Kiirematel valmivad juba veebilehed ja kujundatakse firmade logosid. Õpetajatega saadakse kokku kolmapäeviti ja aasta lõpuks peaks toode või teenus müügikõlblik olema. Euroopa Komisjon on oma ettevõtluse arendamise tegevuskavas eesmärgiks seadnud, et aastal 2020 on iga koolilõpetaja Euroopas saanud praktilise ettevõtluskogemuse kooli ajal. Hetkel on see näitaja vaid 10%.